
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Response Time | 3 µs |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Supply Current | 40 µA |
| lead free status | Contains Lead |
| Number of Channels | 1 |
| operating temperature | -40.0 °C |
| pin count | 5 |
| rohs status | Compliant |
| case package | TSOT-23-5, SOT-23-5 |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Input Bias Current | 75 nA |
| Quiescent Current | 35 µA |
| Propagation Delay | 3 µs |
| Output Current per Channel | 20 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 300 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
Stock: 7227
Distributors
pcbx
Unit Price$2.59051
Ext.Price$2.59051
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.59051 | $2.59051 |
| 10 | $1.96157 | $19.61570 |
| 25 | $1.80401 | $45.10025 |
| 50 | $1.71523 | $85.76150 |
| 100 | $1.63081 | $163.08100 |
| 300 | $1.56323 | $468.96900 |
| 500 | $1.49846 | $749.23000 |
